Soğutma ve Havalandırma

Soğutma ve Havalandırma

ENDÜSTRIYEL KLIMA SOĞUTMA VE HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

 

İşyerlerinde üretim ve imalat sırasında sıcaklık ve nem oranlarının dengeli ve standart değerlerde olması büyük önem taşır. Üretimde yüksek düzeyde verime ulaşmak, daha kaliteli üretim yapmak için ihtiyaç duyulan hava değişimlerini sağlamak gerekir.

Uygun ve sağlıklı hava koşullarında üretim yapmak, personel verimlerini artıracağından endüstriyel tesislerde klima sistemleri büyük önem taşır. Klima sistemlerinin temel amacı, ortamın ısısını istenilen seviyeye getirerek ideal yaşam alanını oluşturmaktır. Genel klima çalışma prensibi; iç kısmında bulunan akışkan kompresörler ile baskılanan gaz, sıvıya dönüşür. Kompresör açılınca sıvı tekrar gaz haline gelirken ortamdan ısı çekilerek ortama soğuk hava verilmesi şeklindedir.

Endüstriyel Klima kullanım alanları

 

Genel olarak endüstriyel tesislerde kullanımı yaygın olmasının yanı sıra laboratuvar havalandırması, nem-sıcaklık dengesi kontrolünde, endüstriyel montajlarda, yüksek hijyene sahip olması gerekli olan ameliyathanelerde, işlemcilerin ısınması ile oluşan yoğun sıcak havanın bulunduğu ortamlarda vb. alanlarda kullanılır.

 

Hizmetlerimiz İçin Daha Detaylı Bilgi Almak İsterseniz Bizi Arayın