Konut Tipi Zeminden Isıtma Sistemleri

Konut Tipi Zeminden Isıtma Sistemleri

Zeminden Isıtma

KONUT TIPI ZEMINDEN ISITMA SISTEMLERI, KOMBILER, VANALAR, ISITMA BORULARI

Zeminden ısıtma sistemi, döşeme altına yerleştirilen zeminden ısıtma borularının içinden sıcak su (maksi­mum 55°C) dolaştırılarak yapılan ısıtma sistemidir.
Zeminden ısıtma sistemi maliyeti radyatörlü ve diğer ısıtma sistemleri ile aynı fiyata çıkmaktadır. Zeminden ısıtma sisteminde kullanılan yalıtım malzemesi (setli styropor veya modülasyon paneli) ısıtma değil yalıtım malzemesi olduğundan diğer sistemlerde yalıtım malzemesi maliyetini ilave ettiğimizde zeminden ısıtma tesisatı daha ekonomik koşullarda mal olmaktadır.

NASIL UYGULANIR ?

Kat betonu üzerinde yüksek yoğunluklu (22 veya 30 dansite) ısı yalıtım malzemesi (Çetin özel üretimi modülasyon paneli) döşenir. Böylece kat arasındaki ısı ve ses izolasyonu sağlanmış olur. (Bu durum kombi ile yapılan bireysel ısınmalarda çok önem taşır) Setli styropor veya modülasyon paneli üzerine ısı hesapları ile projede belirlenen boy ve şekillerde zeminden ısıtma boruları döşenir. Döşenen boruların üzerine basınç ve sızdırmazlık testlerinden sonra şap betonu atılır. Şap betonunun kurumasından sonra döşeme kaplaması (seramik, parke, halı, mermer vb.) yapılır.

ZEMİNDEN ISITMANIN AVANTAJI NELERDİR ?

TEMZİLİK ve SAĞLIK
Zeminden ısıtma sistemi yanmış toz oluşturmadığından tül perde ve duvarlarda is yapmaz, kirlenmeye sebep olmaz. Zeminlerde yüzey temizliği sonrası (paspas vb.) zemini hızlı kurutur. Zeminin rutubetli kalmasına engel olur. Rutubetli ortamların yol açabileceği bakteri üremelerine engel olur. Zeminden ısıtma insan anatomisine en uygun ısıtma sistemidir.

MİMARİ AVANTAJLARI
Cam önlerinde ve iç mekanlarda ısıtıcılar (radyatör, aparey, vb.) olmadığı için %5'i bulan alan tasarrufu ve rahat dekorasyon imkanı sunar. Geniş hacimli yerlerde; paravanlar, alçı duvarlar ile bağımsız bölümler (sekreterlik, muayene odası, büro, ofis, vb.) oluşturulabilir. Bu bölümlerin ısıtılması kesinlikle sorun olmaz.

YAKIT TASARUFU
Diğer sistemlerde önüne geçilemeyen oda tavanındaki ısı yoğunlaşması zeminden ısıtma sisteminde yoktur. Isıdan hızlı ve sağlıklı biçimde yararlanma imkanı sağlar. Ayrıca işletme sıcaklığının düşük olması (maksimum 55°C) doğalgaz yakıtlı yoğuşmalı cihazlar kullanıldığında en az %30 yakıt tasarrufu sağlar.

Hizmetlerimiz İçin Daha Detaylı Bilgi Almak İsterseniz Bizi Arayın